GINOP Plusz 3.2.1-21 pályázati felhívás – A támogatás célja, mértéke, összege
A munkavállalók és vállalatok alkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása a munkaerő fejlesztésén keresztül történő támogatásáról
Jelen Hirdetmény „A munkavállalók és vállalatok alkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása a munkaerő fejlesztésén keresztül történő támogatásáról” program harmadik szakaszának meghirdetésével kapcsolatos pályázati feltételeket és információkat tartalmazza.
A Támogatást a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz éves fejlesztési keretének megállapításáról szóló 1300/2021. (V. 21.) Korm. határozatban (továbbiakban: 1300/2021. (V. 21.) Korm. határozat) nevesített, GINOP Plusz 3.2.1-21-2021-00001 – A munkavállalók és vállalatok alkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása a munkaerő fejlesztésén keresztül című kiemelt projekt Felhívása alapján a Nemzetgazdasági Minisztérium, valamint a fővárosi és vármegyei kormányhivatalok által alkotott konzorcium a Kulturális és Innovációs Minisztérium szakpolitikai közreműködésével, a foglalkoztatást elősegítő szolgáltatásokról és támogatásokról, valamint a foglalkoztatás felügyeletéről szóló 2020. évi CXXXV. törvény továbbá a foglalkoztatást elősegítő szolgáltatásokról és támogatásokról szóló 100/2021. (II. 27.) Korm. rendelet 41.§-a (1) bekezdés felhatalmazása alapján feltételesen vissza nem térítendő támogatásként nyújtja.
A program forrását az Európai Szociális Alap+ és Magyarország költségvetése társfinanszírozásban biztosítja.
GINOP+ 3.2.1 Pályázati előregisztráció |
Tartalom
- A támogatás célja 5
- Támogatás mértéke, összege 5
- Támogatható tevékenységek 5
- A támogatási kérelem benyújtásának feltételei 6
- Ki nyújthat be támogatási kérelmet? 6
- Milyen esetben nem nyújtható támogatás 9
- Nem nyújtható képzési támogatás 11
- Nem nyújtható általános csekély összegű (de minimis) továbbadott támogatás (1407/2013/EU bizottsági rendelet) 11
-
Nem nyújtható mezőgazdasági csekély összegű (de minimis) továbbadott támogatás az alábbi támogatásokhoz (1408/2013/EU Bizottsági rendelet) 12
- Nem nyújtható válságtámogatás 12
- Mikor és hogyan lehet benyújtani a támogatási kérelmet? 13
- Kérelmek típusai 14
- Képzésekre vonatkozó feltételek 15
- A képzésben résztvevőkre vonatkozó feltételek 19
- A képzőkre vonatkozó feltételek – Külső képzések esetében 21
- A képzésekkel kapcsolatos adatszolgáltatás 24
- A képzési program időtartama 25
- Elszámolhatóság 25
- Mekkora önerő kell a projekthez? 25
- Elszámolható képzési költség tételek 25
- Elszámolható képzési óradíjak 27
- A Képzési támogatás összetétele 27
- Egy főre jutó maximálisan elszámolható képzési költség 28
- Egy főre jutó képzési költség számítása (képzési támogatásszámítás) 28
-
További elszámolhatósági szabályok a képzési költségek vonatkozásában 29
- Bértámogatás összetétele 29
- Szakmai megvalósításban közreműködő munkatárs költsége – szakmai megvalósításhoz kapcsolódó személyi jellegű ráfordítás 30
-
Melyek az elszámolható költségek mértékére és arányára vonatkozó elvárások? 31
- Az elszámolható költségekkel kapcsolatos egyéb elvárások 31
- Támogatási intenzitás 32
- Horizontális szempontok érvényesítésével kapcsolatos elvárások 33
- A Támogatás folyósítása 34
- A projekt megvalósítása után milyen kötelezettségek állnak fenn? 35
- A támogatási kategóriákra vonatkozó szabályok 37
- Támogatott munkáltatók tájékoztatási kötelezettsége 44
-
A támogatás kimeneteinek és eredményeinek nyomon követéséhez kapcsolódó adatgyűjtés 45
- Ügyfélszolgálatok elérhetősége 46
- A támogatást igénylő munkaadó nyilatkozatai 46
- Csatolandó mellékletek listája 57
- Mellékletek 61
A támogatás célja, hogy a feltételeknek megfelelő vállalkozásoknak továbbadott támogatást nyújtson a munkahelyi képzések megvalósításához, ezzel növelve a termelékenységüket. Ennek érdekében a munkaadók az állami foglalkoztatási szervként eljáró kormányhivatalhoz benyújtott kérelem alapján támogatást kaphatnak.
Jelen harmadik Hirdetményszakasz a mikro-, kis- és középvállalkozások, valamint nagyvállalatok munkavállalóinak szóló képzések finanszírozását segíti, különös tekintettel az energiaintenzív ágazatokban foglalkoztatott munkavállalókra.
-
Támogatás mértéke, összege
Az egy vállalkozás részére a jelen Hirdetmény alapján (meghirdetési szakaszonként összesen) nyújtható továbbadott támogatás maximális összege:
Vállalatméret
Maximális támogatási összeg
Mikro-, kis- és középvállalkozás
75 millió Ft
Nagyvállalat
150 millió Ft
GINOP+ 3.2.1 Pályázati előregisztráció
A támogatásra 2024. március 05. napjától nyújtható be kérelem, a forrás kimerüléséig, de legkésőbb 2024. június 30. napjáig.A 2021–2027 programozási időszakra rendelt források felhasználására vonatkozó uniós versenyjogi értelemben vett állami támogatási szabályokról szóló 638/2023. (XII.28.) Korm. rendeletben (továbbiakban: 638/2023. (XII.28.) Korm.rendelet) foglaltak alapján csekély összegű támogatásról és válságtámogatásról támogatási döntés 2024. június 30. napjáig hozható.
A keretprogram teljes kerete 70 Mrd Ft, melyből a harmadik meghirdetési szakasz során a rendelkezésre álló keretösszeg összesen 15 milliárd forint az alábbi megoszlás szerint.
- 5 milliárd forintra a 4.1 alpont és a 7. számú melléklet alapján energiaintenzív ágazatba (válságtámogatás) sorolt vállalkozások részére pályázható keret.
- 10 milliárd forint a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások, valamint nagyvállalatok részére pályázható keret ágazattól és területi elhelyezkedéstől függetlenül.
-
Támogatható tevékenységek
A támogatás a munkavállaló egyénekre szól, az összegre a munkáltató jogosult és ez által a hatósági szerződés is a munkáltatóval köttetik.
-
Kötelezően megvalósítandó, önállóan támogatható tevékenység
Munkaerőpiaci alkalmazkodás támogatás keretében a foglalkoztató alkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása érdekében az alábbi tevékenység támogatható önállóan:
– képzések támogatása a 638/2023. (XII.28.) Korm. rendelet 52. §-a szerinti képzési támogatásként; valamint az energiaintenzív ágazatokban a 638/2023. (XII.28.) Korm. rendelet 58. alcíme (130.§ -135. §) szerinti válságtámogatásként.
-
Önállóan nem támogatható, választható tevékenységek
- a támogatott vállalkozás munkavállalói képzésen történő részvétele miatt kieső munkaidőre jutó bruttó bér de minimis/ mezőgazdasági de minimis támogatásként választható, valamint az energiaintenzív ágazatokban válságtámogatásként.
- A képzések szervezéséhez, lebonyolításához szükséges szakmai megvalósító költsége de minimis/ mezőgazdasági de minimis támogatásként választható, amely kizárólag mikro-, és kisvállalkozásnak minősülő támogatott vállalkozás esetében támogatható tevékenység. Erre a tevékenységre együttes támogatási kérelem esetében támogatás nem igényelhető
-
GINOP Plusz 3.2.1-21 Hirdetmény | Felnőttképzési Intézmény | GINOP Plusz 3.2.1-21 előregisztráció |
#Ginop321 #Ginop #Bértámogatás #Képzésitámogatás #Képzés #Modello #Felnőttképzés #Tanfolyam #Softskill #IKT #Szakmaiképzés #Nyelviképzés #Informatikaiképzés #Excelképzés #Ginop+ #Ginop+321 #Támogatásikérelem #150millió #15milliárd #Önállókérelem #Együtteskérelem #Támogathatóképzések #Támogatás #Pályázat #Pályázatiforrás #Válságtámogatás #Előleg #Előlegigénylés #Fontosinformáció #IIIütem #3ütem #Ginop+321IIIütem #Mikrovállalat #Kisvállalat #Középvállalat #Nagyvállalat
Comments are closed.